Munkavállalói felmondás - felmondólevél határozatlan idejű munkaviszony

A munkavállalónak minden esetben érdemes odafigyelnie arra, hogy a jogszabályoknak megfelelően mondjon fel. Ugyanis ha ez nem így történik, akkor akár kártérítési kötelezettsége is keletkezhet a munkáltató felé.

Az egyik legfontosabb alapkövetelmény: a munkaviszonyt, ahogy létesíteni, megszüntetni is csak írásban lehet. Ehhez nyújt segítséget az alábbi összefoglaló, hogy mit is kell mindenképpen tartalmaznia egy Felmondólevélnek határozatlan idejű munkaviszony felmondása esetén.

A felmondás egy olyan egyoldalú jognyilatkozat, mely a felmondási idő végével a munkaviszonyt - a másik fél hozzájárulása nélkül is - megszünteti.

Határozatlan idejű munkaviszony esetén

  • a munkavállaló a felmondását a munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I.tv. (Mt.) 67.§ (1) bekezdése alapján nem köteles megindokolni.

  • a felmondási idő a jognyilatkozat átvételét követő napon kezdődik.

  • a munkavállalónak célszerű a nyilatkozatát átvetetni vagy, ha ez nem megoldható, ajánlott levélként feladni vagy emailben elküldeni.

A felmondólevél legfontosabb tartalmi elemei:

Cégnév: .................................................................................

Székhely: .................................................................................

Cégjegyzékszám: .................................................................................

Képviseli: .................................................................................

munkáltató részére

MUNKAVÁLLALÓI FELMONDÁS

Alulírott .............................................................. (anyja születési neve: .........................................., születési helye: ....................................., születési ideje: ............................................................., lakcíme: .................................................., mint a ................................................... Kft. munkavállalója a közöttem, mint munkavállaló között és cégük, mint munkáltató között ..................................................... napján létrejött, határozatlan időre létesített munkaviszonyomat a Munka Törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény 64.§ (1) (b) alapján felmondom.

Felmondásomat a 67. § (1) bekezdésének felhatalmazása alapján nem indokolom meg.

A rám vonatkozó felmondási idő 30 nap, amely a jelen felmondás közlését követő napon kezdődik.

Amennyiben a munkáltató úgy kívánja, természetesen a felmondási idő egészében munkavégzésemet tovább folytatom; de amennyiben mód van rá, kérem, hogy legalább a felmondási idő felére szíveskedjenek a munkavégzés alól felmenteni. Kérelmem remélt teljesítését előre megköszönöm.

Munkaviszonyom megszűnésekor munkakörömet az előírt rendben átadom és a munkáltatóval elszámolok. A munkakörátadás és az elszámolás módját és feltételeit kérem, hogy közöljék velem.

Kérem a Munka Törvénykönyve 80. § (2) bekezdésének megfelelően legkésőbb az utolsó munkában töltött napomon kifizetni munkabéremet és egyéb járandóságaimat, valamint ugyanezen időpontig kiadni számomra a munkaviszonyra vonatkozó szabályokban és egyéb jogszabályokban előírt igazolásokat.

Felkérem munkáltatómat, hogy a 4 éves munkaviszonyom alatt végzett munkámról az Mt. 81.§ (1) bekezdés alapján írásbeli értékelést készítsen.

Kelt: ....................................., 2020. ..................................... hó ................ napján

Tisztelettel:

...........................................................

X.Y.

munkavállaló

A fenti felmondás 1 eredeti példányát a mai napon átvettem:

Kelt: ....................................., 2020. ..................................... hó ................ napján

...........................................................

M.T.

munkáltató


Previous
Previous

Nem automatikusan biztosított, aki társas vállalkozás tagja

Next
Next

Megadóztatják a tőkekivonást - itt az „exit tax”