Egyre népszerűbb a Munkaügyi Tanácsadó és Vitarendező Szolgálat
Ugyan még csak tavaly novemberben alakult, a szakszervezetek és üzemi tanácsok mellett egyre több munkáltató is felkeresi a bértárgyalások, kollektív szerződéskötés és a jogszabályokban nem pontosan rögzített kérdésekben a hat régióban működő Munkaügyi Tanácsadó és Vitarendező Szolgálatot.
A régiónként 6-6 munkajogász és a mögöttük álló mintegy ötven szakemberből álló testület segítségével a Munkaügyi Tanácsadó és Vitarendező Szolgálat célja, hogy vitás kérdések esetén bírósági eljárás indulása, vagy munkabeszüntetés nélkül szülessen mindenki számára kedvező megállapodás a munkavállalók és a munkáltató között.
A szolgálat igénybevétele ingyenes.
Érdekes változás, hogy míg korábban a jogsegély és jogpont szolgáltatást hetven százalékban a munkavállalói oldal kereste fel és kért segítséget, addig ma a megújult szolgálatnál tíz megkeresésből már hét esetben a munkáltatói oldal kezdeményezi a tanácsadást, vagy a vitarendezést.
A szolgálatra hat konzorciumi partner - az Általános Fogyasztási Szövetkezetek és Kereskedelmi Társaságok Országos Szövetsége (ÁFEOSZ-COOP), az Ipartestületek Országos Szövetsége, a Magyar Iparszövetség, a Kereskedők és Vendéglátók Országos Érdekképviseleti Szövetsége, a Munkástanácsok Országos Szövetsége és az Értelmi Szakszervezeti Tömörülés - nyert európai uniós támogatást három évre.
A program ugyan 2019 augusztusában lejár, de a pozitív visszajelzések és a program sikeressége miatt remélhetőleg a következő ciklusban a jogpont szolgálaton keresztül, vagy önállóan is tovább működtethető, eu-s, vagy akár állami támogatásból.